Klimatyzacja
Układ wydechowy

KlimatyzacjaKlimatyzacja samochodowa jest odpowiedzialna za wymianę powietrza. Jej zadaniem jest utrzymanie pożądanej wilgotności i temperatury w aucie, które wpływają bezpośrednio na komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę na prawidłowe działanie naszej klimatyzacji. Regularne używanie wpływa korzystnie na jej stan techniczny. Gdy klimatyzacja samochodowa włączana nawet na chwilę, sprężarka pozostaje stale nasmarowana co wydłuża jej żywotność.
Kiedy należy udać się na kontrolę klimatyzacji?

- kiedy jest słaba siła nawiewu

- kiedy powietrze nie jest wystarczająco zimne

- kiedy z klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach.

Niezależnie od tych oznak, serwis klimatyzacji samochodowej powinno odwiedzać się raz w roku. Elementy takie jak sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, czy parownik powinny być sprawdzane i regulowane. Do tego rurki i uszczelki mogą zacząć przeciekać, co zmniejsza wydajność klimatyzacji.

Nasz serwis klimatyzacji samochodowej oferuje pełen zakres usług związanych z klimatyzacją w samochodzie. Napełnienie klimatyzacji / nabijanie klimatyzacji Czyszczenie klimatyzacji - odgrzybianie ozonem. Oraz dezynfekcja chemiczna. Kontrolę szczelności układu klimatyzacji.

W skład usługi wchodzi opróżnienie układu z czynnika, oczyszczenie czynnika i układu z wody, napełnienie klimatyzacji czynnikiem, pomiar efektywności chłodzenia, oraz kontrola sprężarki klimatyzacji, wentylatora i zaworków. Ozonowanie / odgrzybianie klimatyzacji.

Pamiętaj !!!
Powietrze które wdychasz podczas prowadzenia samochodu w czasie używania nawiewu z klimatyzacji musi być czyste. Wpływa to na Twoje samopoczucie i zdrowie.

Czyste powietrze w samochodzie.
Polecamy Państwu w pełni profesjonalną, nowoczesną metodę dezynfekcji i czyszczenia całego wnętrza samochodu. Metoda ta eliminując pyłki, mikroorganizmy, bakterie, grzyby, zabezpiecza przed alergenami oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, łącznie z zapachem papierosów.

Urządzenie Air Con Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz i zamienia płyn dezynfekujący w pary o średnicy kropel około 5 mikronów. Pary wypełniają całe wnętrze samochodu, a także przedostają się do parownika usuwając w/w zanieczyszczenia.

W szczególnych przypadkach jest konieczność wykonania 3 etapów dezynfekcji. Kontrola układu nawiewowego klimatyzacji zalecana jest raz do roku.

Warunki panujące w okolicach parownika, czyli przede wszystkim wysoka wilgotność oraz brak światła, sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Po pewnym czasie, kiedy drobnoustrojów jest dostatecznie wiele, z nawiewów zaczyna brzydko pachnieć. Ten nieprzyjemny zapach odczuwalny jest przede wszystkim zaraz po wejściu do samochodu i uruchomieniu wentylatora, bo przez okres naszej nieobecności zatęchłe powietrze nagromadziło się w przewodach wentylacyjnych. Potem zapach ten jest już mniej odczuwalny ze względu na niższe stężenie, ale kiedy kolonia drobnoustrojów dostatecznie się rozrośnie, zaczyna brzydko pachnieć nieustannie. Czy zauważyłeś wzrost poziomu hałasu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu? Jest na to odpowiedź. Sprawdź u nas układ wydechowy swojego samochodu. Dzięki sprawnemu wydechowi poprawisz komfort jazdy jak również zadbasz o środowisko naturalne