Oleje
Oleje

Oleje

Oleje silnikowe spełniają w samochodzie kilka podstawowych funkcji: zmniejszają tarcie i zużycie silnika, chłodzą, uszczelniają ruchome elementy układu, utrzymują silnik w czystości oraz zapobiegają wewnętrznej korozji. Oferujemy szeroką gamę produktów przeznaczonych do samochodów osobowych (oleje syntetyczne, półsyntetyczne, mineralne) oraz fachowe doradztwo przy doborze odpowiedniego oleju z uwzględnieniem norm lepkości i jakości a także zaleceń producentów aut.
Wymiana oleju, filtrów i płynów eksploatacyjnych jest istotna, by ochronić silnik oraz zapewnić bezawaryjną i długotrwałą eksploatację.

Polecamy nasze usługi serwisowe w zakresie:

  • Wymiany oleju i filtra oleju – zbyt niski poziom oleju grozi zatarciem, a więc uszkodzeniem silnika. Jego odpowiedni poziom i zachowane właściwości smarne i termiczne odgrywają główną rolę w zabezpieczeniu silnika przed zużyciem. Dlatego też stan oleju należy kontrolować regularnie i zgodnie ze wskazówkami producenta pojazdu dokonywać jego wymiany.
  • Płukania i czyszczenia układu olejowego – przed każdą wymianą oleju zaleca się płukanie układu smarowania, który podczas codziennej jazdy w naturalny sposób ulega zanieczyszczeniu. Płukania układu olejowego wymagają samochody z wydłużonymi okresami między przeglądami, eksploatowane w tzw. trybie „long life” oraz w szczególności samochody z silnikami Diesla, wyposażone w turbosprężarki. 

Zarezerwuj wizytę