Opony
Opony

Opony
Nasz serwis jest wyposażony w profesjonalne i najnowsze urządzenia firm :
Corghi, Hunter


NAPRAWA OPON


W przypadku przebicia opony lub całkowitej utraty ciśnienia samochód należy zatrzymać i wymienić uszkodzoną oponę. Fulda zaleca przeprowadzanie regularnej kontroli poziomu ciśnienia opon, włącznie z oponą zapasową, w celu zapewnienia jej użyteczności w przypadku awarii. Nigdy nie należy kontynuować jazdy na przebitej oponie, ponieważ może to być przyczyną jej całkowitego zniszczenia. Po założeniu opony zapasowej należy natychmiast udać się do specjalistycznego punktu serwisowego w celu sprawdzenia, czy uszkodzona opona nadaje się do dalszego użytku, bądź naprawy. Należy pamiętać o tym, że pracownik punktu serwisowego nie jest w stanie stwierdzić, czy dana opona może być naprawiona, bez zdjęcia opony z felgi w celu dokładnego sprawdzenia jej stanu. Jazda samochodem na przebitej oponie jest przyczyną nieodwracalnych uszkodzeń opony nawet po przejechaniu krótkich odległości.

Większość przebić i przecięć o długości do 6 mm może być z powodzeniem naprawiona przez wykwalifikowany personel postępujący zgodnie z ogólnie przyjętymi praktykami. Nie wolno naprawiać opon, w których przebicie bieżnika przekracza 6 mm, ani żadnych opon z jakimikolwiek uszkodzeniami ścianek bocznych. Nie wolno również naprawiać opon klasy HP (opon o współczynniku prędkości W, Y lub ZR).

Należy pamiętać o tym, że decyzję o wymianie lub naprawie opony powinien podjąć wykwalifikowany pracownik punktu serwisowego.

WYWAŻANIE KÓŁ

Przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące wyważenia kół aby przedstawić jak ważną sprawą jest precyzyjne wyważenie kół, które jest możliwe tylko w wyspecjalizowanych serwisach.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt firmy Hunter opisany w artykule oraz wyspecjalizowanych serwisantów, dzięki czemu rozwiązujemy problemy z drganiami kół bardzo wielu klientom jak i pomagamy innym serwisom pracującym na standartowych wyważarkach w sprawach spornych

Do wyważania kół używamy bardzo precyzyjnych uchwytów firmy Haweka od centrowania kół na wyważarce firmy.

Na rynku Polskim powstało wiele tysięcy firm w branży oponiarskiej, które w bardzo nieodpowiedzialny sposób zajęły się obsługą kół w Państwa samochodach. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy ile ważnych jest szczegółów od momentu odkręcenia koła poprzez demontaż, montaż, wyważenie oraz przykręcenie koła na samochód, które mają wpływ na Wasze bezpieczeństwo. Niedoświadczone serwisy nagminnie popełniają podstawowe błędy podczas takiej wymiany często z braku wiedzy i doświadczenia.

DLA WŁASNEGO BEZPIECZEŃSTWA I KOMFORTY JAZDY ZALECAMY MONTOWANIE I WYWAŻANIE KÓŁ
W WYSPECJALIZOWANYCH SERWISACH OGUMIENIA